IV.KRAJSKÁ VÝSTAVA V TÝNĚ NAD VLTAVOU

 11.8.2013

 


 

Zhodnocení IV.Krajské výstavy Týn nad Vltavou

02.09.2013 18:59

IV. Krajská výstava psů všech plemen Týn nad Vltavou

 

 

 

Sportovní klub Pejskaři o. s. Týn nad Vltavou již počtvrté uspořádal Krajskou výstavu psů všech plemen v Týně nad Vltavou. Akce se konala za krásného počasí v neděli dne 11. srpna 2013. Vlastní posuzování proběhlo na tréninkovém hřišti u hřbitova, celkem 7 kruhů, 7 rozhodčích. Závěrečné soutěže byly stejně jako v r. 2012 přesunuty do Sportovní haly, a to proto, aby bylo co nejlépe zajištěno pohodlí vystavovatelů a přítomných rozhodčí. V letošním nejistém počasí jsme nechtěli nic riskovat. 

 

Účast byla opět velká, bylo přihlášeno a posouzeno celkem 501 pejsků, 133 plemen a dostavilo se 360 vystavovatelů. Potěšující je, že počet účastníků každoročně stoupá, v r. 2010 na naší první krajské výstavě bylo celkem 300 pejsků, za rok 412 a loni 472. Takže je vidět, že naše výstavy v Týně nad Vltavou oslovují stále více vystavovatelů. Letos přijeli zahraniční účastníci z Německa, Slovenska, Chorvatska. Co se týká českých vystavovatelů, byla zastoupena celá Česká republika. Potěšující je, že i pár „týňáků“ přišlo vystavit své pejsky. 

Psí krasavce posuzoval sbor sedmi rozhodčích (posílili jsme letos o 1 rozhodčího), a opět to byla kynologická špička. Pan Miroslav Václavík, místopředseda Českomoravské kynologické unie, předseda výstavní komise a uznávaný mezinárodní rozhodčí, p. Otakar Vondrouš, předseda Kynologické jednoty Brno, mezinárodní rozhodčí, p.MVDr.František Šimek, mezinárodní rozhodčí, p. Tibor Havelka /SK/, mezinárodní rozhodčí, p. Karel Hořák, známý nár. rozhodčí , p. Antonín Mudra a p. Zdena Holmerová .

 

Paní Zdena Holmerová posuzovala nejen svůj „příděl“ pejsků, ale ujala se posouzení soutěží Dítě a pes, a skupin Mladý vystavovatel I. a II.

 

Závěrečné soutěže tradičně začaly výběrem z finalistu předkola Dítě a pes (letos se přihlásilo celkem 15 dětí se svými pejsky) Předkolo proběhlo ještě na hřišti a do haly se dostalo celkem 6 finalistů, první místo obsadil sedmiletý Petr Šimek s francouzským buldočkem.

 

Další soutěží – Mladý vystavovatel I. / děti od 9 do 13 let /, přihlášeno bylo celkem 14 vystavovatelů a na „bednu“ s prvním místem se dostala desetiletá Kateřina Hloucarová s border teriérem.

 

Kategorie Mladý vystavovatel II. se týká již mládeže od 13 do 17 let, letos bylo přihlášeno 6 mladých lidí se svými psy, první místo patřilo patnáctiletému Petrovi Novákovi s australským honáckým psem.

 

Jako již třetí rok, tak i letos byla na programu naše specialita, a to „Malá velká národní cena“. Jedná se o defilé všech psů našich národních plemen, a to bez ohledu na ocenění. Letos jsme měli zastoupení všech našich národních plemen: československý vlčák, český fousek, český horský pes, český strakatý pes, český teriér, chodský pes a pražský krysařík černý s pálením. Cílem je prezentovat naše česká národní plemena. Těšilo nás, že se do kruhu dostavili všichni pejsci, kteří pak soutěžili o tři nej, nej jedince. První místo získal krásný československý vlčák, druhý český fousek a třetí maličký pražský krysařík. 

Rekordní počet nastal u přihlášených párů – celkem 15. Hodnotí se soulad pejska a fenky v typu. Konkurence byla velká, nakonec první místo obsadil p. Otakar Konečný s párem krásných mopsů béžových. 

 

Letos byly přihlášeno 6 chovatelských skupin, což nebývá ani na větších typech výstav. První místo patřilo nádherným bernských salašnickým psům, chovatelská stanice Od Zlatého Roxe, majitelky p. Marie Kulhavé.

 

A pak již soutěže dostaly ten správný spád, v soutěží o nejlepší štěně první místo patřilo zlatému retrieverovi, maj. P. Michaela Šimůnková, nejlepší dorostenec bearded kolie p. Dany Volkové, nejlepší mladý pes stafordšírský bulteriér p. Evy Býškové, nejlepší mladá fenka deerhound p. Olgy Brandové.

 

Po těchto soutěžích nastal ten pravý „boj“, postupně do kruhu nastupovali ti nejlepší z nejlepších, pejsci a fenky s titulem Krajský vítěz, a to postupně dle skupin FCI a sk. neuznaných. Z každé skupiny FCI/ I. – X. + sk. neuznaných byli vybráni tři nejlepší a ti obsadili „bednu“. A když se již čas nachýlil, nastal ten dech beroucí okamžik, okamžik „O“ a z jedenácti vítězů skupin FCI se měl vybrat ten nejkrásnější, nový vítěz Krajské výstavy Týn nad Vltavou 2013.  Vybrat toho nejlepšího patřilo hlavnímu rozhodčímu, p. M. Václavíkovi. Dvakrát finalisti proběhli kruhem za ještě „pobrukujících“ šampionů od skupiny Queen a konečně bylo rozhodnuto: vítězem KV Týn nad Vltavou 2013 se stává překrásná fenečka irského setra Ch. Artemis Elimar Doubrava Mgr. Hany Bočkové ze Zlivi. Radost nebrala konce, gratulace od přítomných sponzorů a zejména starosty Týna Mgr. Milana Šnorka. Pan starosta sledoval s velkým zájmem celý průběh závěrečných soutěží a věříme, že se celou tu dobu dobře bavil. Živě diskutoval s rozhodčími a obdivoval vítězného pejska. Do loučení, gratulací a focení buráceli Queeni a jejich: „we are the Champion´s“ …se neslo halou i před ní. 

 

Závěrem není mnoho co dodat, výstava se povedla, o čemž svědčí plná výstavní plocha, velký zájem diváků, plná Sportovní hala. Diváci vydrželi až do konce, tleskali, povzbuzovali.

 

Zbývá velmi poděkovat našemu hlavnímu a generálnímu sponzorovi, Jaderné elektrárně Temelín (Generální partner Vltavotýnského oranžového roku 2013) a Městu Týn nad Vltavou. Dalším velkým sponzorem byla firma HUSSE KONY trade s.r.o. Brno, která věnovala pěkné dárky zejména přítomným soutěžícím dětem. Jako tradičně se sponzorsky podílely týnské firmy, fa Š+H s.r.o. Temelín, fa Autoservis Novotný Týn n/Vltavou, p. Vlastimil Peterka, chladírenský servis Týn , p. Jan Kakaščík, stav. firma Týn n/Vltavou, p. Martin Šimčík, Horažďovice. Velký dík patří p. Pavlovi Růžičkovi, správci Sportovní haly, který řídil veškerý technický chod, pomáhal a krásně zpracoval video ze závěrečných soutěží. Dále velmi děkujeme Vltavotýnské teplárenské za zapůjčení dvou cisteren vody pro žížnivé pejsky, fa RUMPOLD s.r.o. Týn za poskytnutí odpadkových košů, p. R. Trechovi za vysečení travnaté plochy. O občerstvení se velmi pěkně postaral p. J. Bezpalec a jeho kvalitní personál.

Pozvaní rozhodčí velmi chválili ubytování a veškeré služby, stejně tak přítomní diváci.

 

Jelikož letos bylo přihlášeno opět o něco víc vystavovatelů, tušili jsme, že s parkováním by mohl nastat problém. Proto jsme požádali Město Týn nad Vltavou o povolení parkovat po celé ploše náměstí. Velmi tímto děkujeme Městu Týn nad Vltavou, že nám toto umožnilo a parkování nám bylo povoleno. Díky tomu nevznikl chaos a vše proběhlo v naprostém klidu.

Věříme, že tato naše akce přispěla k tomu, že naše město navštěvuje stále víc lidí, kteří by jinak Týn nad Vltavou nenavštívili. Jsme rádi, že část z nich si již několik dní před výstavou rezervovala ubytování v týnských restauračních a ubytovacích zařízeních. Zaznamenali jsme velmi kladný ohlas a poskytované služby.

Zejména naši němečtí přátelé, kteří byli ubytováni v penzionu Plzeňka, velmi chválili občerstvení, vstřícnost a ochotu personálu. 

Na úplný závěr zbývá poznamenat zajímavost, a to, že jednou z vystavovatelek byla paní Kateřina K o r n o v á, která přihlásila svoji fenku labradorského retrievera July z Vltavotýnských lesů (chovatel „týňák“ p. Jan Brom). Paní Kornové se u nás moc líbilo, zejména chválila přehlídky a soutěže ve Sportovní hale. Doufáme, že nám zachová přízeň a příští rok nás opět se svojí fenečkou navštíví.

 

Naše fotky z této akce lze shlédnout na našem webu: www.skp.webnode.cz, kde je odkaz na „rajče“: https://tddogs.rajce.idnes.cz/4.vltavotynska vystava psů

a pak video ze závěrečných soutěží na : www.tnv.cz, odkaz Sportovní hala.

 

Za Sportovní klub Pejskaři, o.s. Týn nad Vltavou: Dana Lukášková, tel. 607 932 341, Lukáškova.dana@seznam.cz


 


 

Výsledky IV. Krajské výstavy psů všech plemen mimo NO Týn nad Vltavou 11.8.2013

02.09.2013 19:24

 

l. Soutěž  Dítě a pes  :         l.místo  Petr Šimek, 7 let, francouzský buldoček

                                       2.místo  Tereza Rokůsková, 8 let, irský setr červenobílý

                                       3.místo Natálie Ratajová,8 let, velký švýcarský salašnický pes

                                       4.místo Leila Felkrová,7 let, čínský chocholatý pes bez srsti

                                       5.místo Jakub Vácha,6 let, kolie dlouhosrstá

                                       6.místo Anna Váchová,4 roky, kolie dlouhosrstá

 

 

II. Soutěž Mladý vystavovatel I. / 9-13 let /  

                                       1.místo : Kateřina Hloucarová,10 let, border teriér

                                       2.místo   Lenka Zykánová,10 let, jezevčík trpasličí hladkosrstý

                                       3.místo   Anna Šístková, 9.5 roku,anglický kokršpaněl černý s pál.

 

 

III. Soutěž Mladý vystavovatel  II. / 13-17 let

                                      1.místo : Petr Novák, 15 let, australský honácký pes

                                      2.místo   Veronika Jílková, 14 let, brabantek

                                      3.místo   Jana Malíková, 14 let, bišonek

 

Vítězové „Malé velké národní ceny „

 

                                      1.místo : československý vlčák, Belmondo z Revíru vlků

                                                     maj. P.Pavlína Kazímírová

                                      2.místo : český fousek , Bonie z Kamenného kopce

                                                     maj. P.Vratislav Kalina

                                      3.místo:  pražský krysařík černý s pálením, Griotka Boramo Sole

                                                     maj. P. Marcela Kočková

 

Chovatelské skupiny

                                      1.místo   Od Zlatého Roxe, bernský salašnický pes, maj. P.Marie

                                                    Kulhavá

 

                                      2.místo   Liška od krbu, německý špic trpasličí, maj. P.Jitka Stinglová

                                      3.místo   Of Greate Bohemia, bígl, maj. P.Pavlína Courtonová

 

 

Páry                               1.místo : Mops béžový, maj. P.Otakar Konečný

                                     2.místo : Neměcký špic trpasličí, maj. P.Jitka Stinglová

                                     3.místo : bernský salašnický pes, maj. P.Klára Kunová

 

 

Nejlepší štěně :              1.místo : zlatý retriever  Iker du Bois de la Rayene

                                                  Maj. P. M.Šimůnková

                                   2.místo : maďarský ohař drátosrstý Xito z Bilice, maj.p.Jan Brom

                                   3.místo : americká akita Blaze of Glory, maj. P.Jana Řepová

 

Nejlepší dorost            1.místo: bearded kolie  TV Vanilka, maj. P. Dana Volková

                                2.místo: labradorský retriever  Aqua Essence Of Life Mighty Labs

                                               maj. P. Simona Vokounová

                                3.místo : francouzský buldoček Melissa Sans Bavure, maj. P.Lucie 

                                               Šimková

 

Nejlepší mladý pes         1.místo:  shih-tzu, AKIM z Ivafre, maj.p.Eva Býšková

                                 2.místo:  staffordšírský bullteriér DRAM of Hunter Fransimo Bohemia

                                                maj. P.Simona Lahodová

                                 3.místo   zlatý retriever, Akim z Malešických luk,maj. P.Jan Lacina

 

Nejlepší mladá fena         1.místo   deerhound Shagiead Just Good Friends, maj. P.Olga Brandová

                                  2.místo   mops béžový, Moya Dog-Lome, maj.p.Jiří Straka

                                  3.místo    peruánský naháč střední, Cecile Cederikon,maj. 

                                                 p.Petra Demeterová

 

Nejlepší veterán             1.místo  německý špic trpasličí Bred Liška od krbu, maj. P.Jana 

                                                Stinglová

                                  2.místo  Irský setr  Irish Destiny Nonstop, maj.p.Gita Mühlová

                                  3.místo  shih tzu  Day Break Bohemia Acro, maj. P.Veronika

                                               Johanovská

 

 

Sk.I.FCI                      1.místo  československý vlčák Belmondo z Revíru vlků,maj.

                                              p.Pavlína Kazimírová

                                 2.míto   Sheltie Grendy Stříbrné doly, maj.p.Denis Šumpela

                                 3.místo bearded kolie Shinubás Loud´n Proud, maj.p.Dana Volková

 

Sk.II.FCI                    1.místo   německý boxer zlatý Lilly von Silvermoon, maj.p.Karel Samek

                                2.místo   knírač malý pepř a sůl Barock Hel-Mich, maj.p.Helena

                                               Vacínková

                                3.místo   bernský salašnický pes Harper od Zlatého Roxe, maj.

                                               p.Marie  Kulhavá

 

Sk.III.FCI                   1.místo   Jack Russel teriérDee Diamond Admiko, maj. P.RNDr.Jar.

                                              Červinka

                               2.místo   staffordšírský bullteriér Joy  Black Boy Fransimo Bohemia

                                              maj. P. Jaroslav Marek

                               3.místo    Americký staffordšírský teriér Arnie Boss dog, maj.

                                               p.Jan Velíšek

 

Sk.IV.FCI                1místo    jezevčík králičí dlouhosrstý, Enzo z Vochovny, maj.

                                             p.Josef Voch

                             2.místo      xxxx

                             3.místo      xxxx

 

Sk.V.FCI                 1.místo    německý špic malý černý Flint z Tichého háje, maj.

                                            p.Petra Nedvědová

                            2.místo    peruánský naháč velký Arturo Sangre de Huando

                                     maj. P. Ladislava Hubáčková

                            3.místo  Ruskoevropská lajka, Egar Bohemia Delikan, maj.p.Vladimír

                                      Patočka

 

 

Sk.VI.FCI            1.místo : velký hrubosrstý vendéeský basset  Droupy du levant de la Vieille

                                      Maj. P. Alena Veselá

                        2.místo  bavorský barvář Alma Barka z Bílé kuchyně, maj. P.Fr.Kotrč

                        3.místo bígl Niky z loňského léta, maj.p.Lucie Vinklerová

 

Sk.VII.FCI          1.místo Irský setr Artemis Elimar Doubrava , maj.p.Mgr.Hana Bočková

                        2.místo český fousek Bonie z Kamenného kopce, maj.p.Vratislav Kalina

                        3.místo výmarský ohař krátkosrstý Duke´s Lucky Star de Donawitz

                                     maj.p.Iveta Fiedlerová

 

 

 

Sk.VIII.FCI           1.místo Zlatý retriever  Argo z Borových lesů, maj.p.Ing.Dis.Jana Jílková

                         2.místo amer.kokršpaněl jednobarevný Chocolate Maggi  Hamitu, maj.

                                      p.Renáta Šulcová

                         3.místo labradorský retriever Lar Libišovská blata, maj.p.Kamil Bužek

 

Sk.IX.FCI            1.místo   čínský chocholatý pes osrstěný Calmero Divoký tymián, maj.

                                      p.Marta Přesličková

                        2.místo   Shih-tzu Princ Bajaja z Ivafre , maj. P.Eva Býšková

                        3.místo  mops béžový, Aja Otakon, maj. P. Otakar Konečný

 

Sk.X.FCI            1.místo  Irský vlkodav Bosňana Pikazel, maj.p.Klára Tejmlová

                        2.místo  vipet Tin Ayort Back, maj. P.Mgr.Marie Svinková

                        3.místo  Italský chtík Daiquiri Lilly Olšové údolí, maj. 

                                      P.Petra Demeterová

 

Sk.Neuznaní         1.místo  pražský krysařík černý s pálením Dukát Boramo Sole,

                                     Maj.p.Marcela Kočková

                         2.místo  Chodský pes Arč z Volšinek, maj.p.Marie Radová

                         3.místo český strakatý pes Famfárum Asi Czech Originál,

                                      maj.p.Ivana Lukášková

 

 

 

Celkový výtěz 4.Krajské výstavy Týn nad Vltavou : Irský setr Ch.Artemis Elimar Doubrava

                         Maj. P.Mgr.Hana Bočková 


 

IV. krajská výstava psů 2013 - fotografie, video, zhodnocení

19.08.2013 22:41

Zveřejňujeme zatím část foteček z Krajské výstavy psů , ročník čtvrtý, 11.8.2013. Výsledky budu co nejdříve zveřejněny na našem webu. Zveřejňujeme zprávu hlavního rozhodčího, p. Miroslava Václavíka.


 

Tak je po 3. uzávěrce a my máme přihlášeno celkem 501 psů. Rekordní účast , máme o 30 pejsků víc jak v r. 2012 a letos k nám jedou i vystavovatelé ze zahraničí.

Moc jsme se snažili, aby se tato výstava povedla. Máme nového sponzora, uvidíme, jak budou s cenami vystavovatelé spokojeni. Opět jsme z důvodu nepříznivého počasí objednali Sportovní halu ČEZ, jelikož člověk nikdy neví, buď bude extrémní horko - hala je klimatizovaná, nebo budou hrozit deště. Vše děláme pro pohodlí vystavovatelů, protože v roli vystavovatelů se během roku sami ocitáme.

Všem pejskařům a pejskům přejeme hodně,hodně úspěchů, zejména těm "prvňáčkům", pro které je to zážitek. Moc jim přejeme, aby je tento druh kynologického sportu napoprvé "chytl" a aby dále pokračovali se svými pejsky na vyšších typech výstav. Vše je jednou poprvé a je moc krásné, když nyní malé štěňátko se pak ukazuje jako krásný sebevědomý pes doma i v zahraničí. První dojem dělá hodně a proto se moc snažíme, aby se naše psí mládí "otrkalo" na menším typu výstavy  a dále jen sbíralo úspěchy.

Takže: HODNĚ ŠTĚSTÍ  VE VÝSTAVNÍM  KRUHU !!!

FOTKY

VIDEO

ZPRÁVA ROZHODČÍHO

PROPOZICE

PŘIHLÁŠKA